Blog > Komentarze do wpisu
Operacja kolana

Osteotomia korekcyjna brzmi strasznie i jest poważnym zabiegiem, który może być wykonany w przypadku schorzeń kolana, a konkretnie zwyrodnienia stawu kolanowego. Jeszcze do niedawna jedyną formą leczenia zwyrodnienia była endoproteza.

Endoprotezę zakładano podczas operacji, po której pacjent bardzo długo dochodził do siebie, ale nie odzyskiwał 100 procent sprawności. Zabieg eliminował ból i pozwalał normalnie egzystować. Zwyrodnienie kolana to coraz bardziej powszechna choroba osób w wieku 50+ oraz z dużą nadwagą. Jeśli weźmiemy pod uwagę, iż społeczeństwo się starzeje i przybywa osób otyłych, to okazuje się, iż problem jest palący.

W kilku krajach na świecie stosuje się już nowoczesną technologię pod nazwą System iBalance AKR. Ma to coś wspólnego z implantem, który „integruje się” z tkanką kostną pacjenta. Dzięki temu nie trzeba montować żadnych metalowych części takich jak śruby czy metalowe pręty, a po rehabilitacji zintegrowany implant może służyć przez wiele lat bez konieczności wymiany. Podobno zabiegi z użyciem najnowocześniejszej technologii wykonywano tylko w Norwegii, Australii oraz Kanadzie, a od dwóch lat także w Polsce. Operacja kolana Warszawa – strona Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie. Jak podaje jedyny artykuł w sieci, koszt zabiegu wynosi 8-10tys zł (dane z 2008r)

środa, 16 czerwca 2010, doktomir

Polecane wpisy